TONERLANDIA – świat drukowania Aktualności Drukarki komputerowe – rodzaje

Drukarki komputerowe – rodzaje

drukarka

drukarkaKupienie dobrej drukarki nie jest tak prostą czynnością, jakby się nam mogło zdawać. Na rynku możemy dostać całe mnóstwo drukarek, no i różnią się one oczywiście stopniem zaawansowania. Musimy przede wszystkim dopasować sprzęt do naszych potrzeb. Pamiętajmy o tym, aby nie przepłacać za drukarkę, z której właściwości nie będziemy do końca korzystać. Możemy wyróżnić trzy rodzaje drukarek, czyli:

  • Drukarki igłowe- najczęściej wykorzystywane są przy drukowaniu faktur. Drukują bardzo szybko, ale i po niskich kosztach. Jedyną wadą podczas ich pracy jest zbyt wielki hałas.

  • Atramentowe- chyba najbardziej popularny typ drukarek. Nie są tak ekonomiczne, jak drukarki igłowe, jednak drukują lepiej pod względem jakości.

  • Laserowe- druk jest bardzo dobrej jakości, przy zakupie takiej drukarki musimy wyłożyć sporo pieniędzy, jednak ten koszt zwraca się w trakcie eksploatacji.

Niedawno mogliśmy zauważyć pojawienie się na rynku tzw. urządzeń wielofunkcyjnych czyli mają one wbudowane w siebie nie tylko drukarkę, ale i skaner, czy też kopiarkę. Bardzo dużą zaletą tych sprzętów jest ich funkcjonalność i niska cena.

Na jakie elementy ponadto zwracać uwagę kupując drukarkę?
Przede wszystkim na:
– szybkość drukowania- określana jest przez ilość materiałów, jakie to urządzenie może wydrukować w przeciągu jednej minuty
– rozdzielczość- wyrażana w jednostkach dpi, oznacza się tym szczegółowość druków, najbardziej przy drukowaniu zdjęć
– głośność- wyraża się decybelach
– pamięć
– pojemność podajnika- czyli to, ile papieru możemy zamieścić w podajniku drukarki.

Podczas zakupu drukarki musimy również wziąć pod uwagę koszty przy jej eksploatowaniu. Regułą jest to, że im sprzęt jest droższy przy zakupie, tym późniejsze wydatki są mniejsze. Warto jednak sprawdzić, jakie obowiązują ceny tuszy, który trzeba będzie dokupować do naszej drukarki. Najbardziej popularnymi producentami drukarek są niezmiennie od kilku lat już firmy takie jak: HP, Canon, czy też Brother.

Sprawdź też czym jest Merchant Center i jak go możesz wykorzystać?