Problemy z drukarką

drukarka

drukarkaNiewiele jest sprzętów, które są w stanie dostarczyć tylu problemów, co drukarki. Serio, są one dziwnym tworem, który raz za razem uprzykrza człowiekowi życie. Raz zatnie się papier, innym razem w ogóle go brakuje, jeszcze innym zabraknie atramentu. Gdy coś takiego dzieje się podczas drukowania, co najmniej pół godziny wypada nam z życiorysu. Zwykle kończy się restartem komputera, choć i ten – o dziwo – nie zawsze pomaga. Drukarka oczywiście bardzo się przydaje, ale prawdopodobnie jest tym sprzętem domowym, co do którego kierujemy największą ilość przekleństw.

Niełatwo jest kupić dobrą drukarkę. Wziąć bowiem pod uwagę trzeba nie tylko cenę jej samej, ale przede wszystkim eksploatacji. Może się bowiem okazać, że samo urządzenie było tanie, ale już atrament jest nie tylko bardzo drogi, ale i starcza na wydrukowanie co najwyżej kilkudziesięciu stron. Co więcej, warto przetestować, jak głośno taka drukarka chodzi i jak szybko drukuje. Część z nich bowiem potrafi w tych aspektach mocno uprzykrzyć życie. Ważne jest też samo wykonanie. Upewnijmy się, że kupiony sprzęt nie jest awaryjny i zawiera w zestawie wszelkie kable zasilające, czy kable USB. Podłączenie drukarki do komputera powinno być zadaniem łatwym, choć i ten aspekt potrafi być problematyczny.
Drukarki bardzo się w życiu przydają, choć czasem można odnieść wrażenie, że dużo bardziej opłaca się znaleźć okoliczny punkt ksero i tam zlecać wszelkie wydruki. Z drugiej jednak strony – bez sensu marnotrawić w ten sposób czas na wydrukowanie np. krótkiego podania.