System Computer To Plate

xerox docucolor

xerox docucolorNa rynku oferowany jest już nowoczesny system bezpośredniego przygotowania blach offsetowych bez użycia filmu i analogowego kopiowania. Cobalt 8 kanadyjskiej firmy Escher Grad umożliwia naświetlanie blach do każdej maszyny drukarskiej począwszy od Romayora (490x370mm) do B1+ (1050x820mm). Zastosowanie najnowszej technologii – lasera fioletowego gwarantuje szybkość, jakość i wytrzymałość produktu. Bez najmniejszego problemu możemy je transportować, a nakłady produkcji mogą sięgać nawet 300 000 odbitek. Szeroki zakres rozdzielczości(1270-2540dpi) i liniatur(100-200lpi) pozwala na przygotowanie form drukarskich dostosowanych do wszystkich rodzajów podłoża. Odwzorowanie punktu rastrowego 1-99% pozwala uzyskać dużo wyższą jakość druku znacznie redukując koszty i przyspieszając czas wykonania.

Mamy przyjemność przedstawić ofertę na doskonały jakościowo druk niskonakładowy maszyną cyfrową Xerox DocuColor 2052.

Maszyna umożliwia druk w 4 kolorach z możliwością symulacji kolorów PANTONE, w maksymalnym formacie SRA3 dwustronnie (maksymalna powierzchnia zadruku 315 x 440 mm), na papierach o gramaturach z przedziału od 60 do 300g, w tym również na papierach fakturowanych, foliach do rzutników, papierach samoprzylepnych, naklejkach CD, kartach integracyjnych itd. Doskonale nadaje się do niskonakładowego druku materiałów konferencyjnych, ulotek, instrukcji obsługi, dokumentów, materiałów szkoleniowych, cenników, kart menu itp.

Wiele osób, w szczególności tych którzy zajmują się poligrafią od dłuższego czasu jest przyzwyczajonych do druku w technologii offsetowej i w niej realizuje większość swoich projektów, nie znając zalet druku cyfrowego. Oto one:

Pominięcie fazy pre-pressu. Druk cyfrowy w dużym skrócie polega na pominięciu fazy pre-pressu (przygotowania do druku). W ten sposób unika się błędów i związanych z nimi kosztów, jakie mogą się pojawić podczas naświetlania filmu czy przygotowania płyt offsetowych przy tradycyjnym druku offsetowym. Nasza dysponująca najnowszymi technologiami drukarnia cyfrowa drukuje wprost z dostarczonego do nas pliku – nieważne w jakim programie Państwo pracują.

Druk bez wychodzenia z biura. Wystarczy zapisać gotową pracę i dostarczyć ją do nas lub wysłać Internetem – drukują Państwo nie wychodząc z biura, co oczywiście również ogranicza ponoszone przez Was koszty.

Niski nakład. Dodatkową zaletą technologii cyfrowej jest możliwość druku krótkich serii i niskich nakładów. Nie trzeba już zamawiać gigantycznych nakładów – będących domeną druku offsetowego – z których duża część nie zostanie wykorzystana i trafi na makulaturę z powodu dezaktualizacji. Wydrukujemy dokładnie tyle ile Państwo potrzebujecie – nawet jedną sztukę.

Szybkość. Radykalne skrócenie fazy przygotowania do druku umożliwia także ekspresową realizację zleceń. Dzięki nam dotrzymają Państwo każdego terminu. Wszystkie zlecenia realizujemy w rekordowym czasie, nie dłuższym niż 24 godziny.

Personalizacja. Każdy wydrukowany arkusz może zawierać zmienne dane. Mogą to być numerowane bilety, dedykowane zaproszenia, listy seryjne, oferty uzwględniające specyficzne potrzeby klienta, indywidualne karty stałego klienta itp.

Druk na materiałach nietypowych. Druk cyfrowy oferuje możliwośc druku na materiałach praktycznie niedostępnych w tradycyjnej technologii: kartach stałego klienta, podłożach polimerowych, naklejkach na CD, identyfikatorach osobistych itp.