Kontrola drukowania

kontrola
  • kontrolaPrintoscope to program gromadzący i przekazujący informacje o tym kto w sieci dokonał poszczególnych wydruków, jak nazywały się drukowane pliki i jakiego były typu, kiedy poszczególne wydruki były dokonane,  jakie były nakłady poszczególnych wydruków oraz jakie poniesiono koszty na każdy wydruk.

  • Program nie ma możliwości analizy treści dokumentów. Gromadzenie powyższych danych przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa informacji dostępnych pracownikom i pozwala nadzorować ich pracę.

  • Program przyczynia się do lepszej kontroli – kontrola wydruków , gdyż pracownicy świadomi tak szczegółowego monitoringu, ograniczają liczbę wydruków zbędnych, szczególnie prywatnych. Starają się również ograniczyć nakład potrzebnych druków i unikać używania urządzeń drogich w eksploatacji.
    Monitorowanie wydruków może odbywać się w środowiskach heterogenicznych – możliwe jest równoczesne rejestrowanie wydruków z różnych systemów operacyjnych: Microsoft Windows, Novell NetWare, Unix, Linux, Sun Solaris, AIX, itp. W przypadku systemów Microsoft Windows oraz Novell NetWare instalacja modułów monitorujących nie wpływa na istniejącą konfigurację użytkownika i jej nie modyfikuje.